Kolebka cywilizacji

Pobierz video
Pobierz audio

Przepowiednie dotyczące Asyrii a w szczególności zniszczenia Niniwy. Biblia jako wiecznie, niesłusznie podważane historyczne źródło informacji. Przepowiednie zaczerpnięte z księgi Nahuma oraz Sofoniasza.

9 thoughts on “Kolebka cywilizacji

 1. Jeszcze nie słuchałem żadnego odcinka ale już czuję, że będzie dobrze.

 2. Fajnie, fajnie się słucha. Tylko czasami dźwięk niedomaga…

  Kurde no, dobry podcast robisz i tak trzymać! 🙂 Widać, że jesteś bardzo fajnym, ciepłym człowiekiem, IMO bije to od ciebie na kilometr 😀

  [kaltura-widget entryid=\”1_mb166kd5\” size=\”comments\” /]

 3. Szymon – bardzo fajnie opowiadasz, ale pomyśl raz jeszcze nad tym, jakie odczucia maja twoi słuchacze, którzy chcieli by się skupić na treści zamiast kombinować z ustawieniami korekcji czy innymi zabawami jakością dźwięku.
  1. Generalna zasada: Jesteś na zewnątrz – zakładasz gąbkę (nie ma znaczenia czy wieje i czy nagrywasz telefonem czy rekorderem. Gąbka może być własnej roboty – z małymi oczkami).
  2. Moja sugestia: Nie kompresuj i nie odszumiaj zbyt mocno bo to powoduje bardzo dużo nieprzyjemnych przydźwięków, które w przeciwieństwie do samych szumów są denerwujące (do szumu przyzwyczajamy się bardzo szybko)

  Aby odsłuchać ten odcinek musiałem skorzystać z kiepskich słuchawek, źle założonych i dopiero wówczas basy spowodowane „uderzeniami” wiatru nie były słyszalne… Nie mówię o zmianie sprzętu, bo kompletnie nie o to chodzi. Mówię, aby dostosować to co się ma do aktualnych warunków i nie pogarszać jakości niepotrzebnymi zmianami w edytorze (mocne odszumianie, kompresja)

  Jeśli chodzi o treść to naprawdę ciekawe rzeczy opowiadasz i człowiek daje się wciągnąć w te historie – oby tak dalej! 🙂

  Pozdrawiam,
  Robert

 4. @5oclock
  Dzięki za rady. Spróbuje tego patentu z gąbką następnym razem jak będę nagrywał na zewnątrz. Nigdy wcześniej nie nagrywałem w sumie niczego i ciągle się uczę. Takie rady są mi na prawdę potrzebne.
  Raz jeszcze dzięki.

 5. Słucham tych twoich podcastów i całkiem spoko są. Ale jak nagrywasz na zewnątrz to chyba musi być taka włochata skarpeta na głośniku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 characters available

cK8B

Please type the text above: