One thought on “Naturalne, Biblijne metody leczenia – Zdrowie #5

 1. Hejka!
  Prawie ze wszystkim się zgadzam, bo Bóg dał nam i rozum (o mądrość mamy się modlić) i lekarstwa i wiedzę medyczną z których to dobrodziejstw mamy korzystać. No a to z czym się nie zgadzam, to jak poprzednio – uważanie wina za sok a nie za alkohol. Wiem, że w tej jednej kwestii mam odmienne zdanie, ale napiszę, bo Biblia wyraźnie pokazuje wino jako napój rozweselający a więc alkoholowy. Prawda jest, że sok winny nie jest alkoholem, ale i wino nie jest sokiem z winogron a już przerobionym winem. Zanim podam przykłady z Biblii chciałbym zastosować odmienną metodę, bo skoro jakąś doktryna interpretuje Słowo Boże tak aby dopasować je do denominacji a nie do prawdy, to możemy posilić się nauka, która jest oczywistością i nie można temu zaprzeczyć. A nauka udowadnia odkażające działanie alkoholu. Możemy też sięgnąć po naturalne leki naszych dziadków a więc różne nalewki, które skutecznie pomagają w niedomaganiach żołądkowych. Sam jestem przykładem człowieka, który po nowonarodzeniu został kompletnie uwolniony od alkoholu – ot z dnia na dzień przestałem pić i zniknęło uzależnienie. Potem jak już Duch Święty uwolnił od nałogu, pokazał że nie muszę myśleć jak alkoholik, który wraca do nałogu i wpada w sidła tego uzależnienia ponownie. Teraz mogę wypić słaby alkohol, znam umiar ale najważniejsze, że nie muszę się niczego obawiać, ani od strony fizycznej ani duchowej. I aby nie było – nikogo nie namawiam, bo Duch Święty każdego powinien prowadzić indywidualnie w słabościach. Jednemu pozwoli na coś, czego drugiemu zabroni dla jego dobra w myśl zasady z Rz 14:22
  Wracając do lekarstwa w alkoholu, dostałem nalewkę w Chorwacji na urlopie z wiadomością, że to na problemy żołądkowe. Mam ją do tej pory i już dwukrotnie mi pomogła przy spożyciu jednego kieliszka za każdym razem.

  No a teraz kilka tych wspomnianych cytatów o napojach ewidentnie alkoholowych w Biblii, (nie zawsze zachęcających do picia):

  Sdz 9:13:
  „Odpowiedział im krzew winny: Czy mam zrezygnować z mego moszczu, który rozwesela bogów i ludzi, aby pójść i kołysać się ponad drzewami?”

  Sdz 9:27:
  „Wyszli na pole i urządzili winobranie w swoich winnicach, wytłoczyli winny sok i urządzili radosne święta. Następnie weszli do domu swych bogów, jedli, pili i złorzeczyli Abimelekowi.”

  Rdz 9:21:
  „I pijąc wino upił się, i obnażył się w namiecie swoim.”

  Ps 104:15:
  „wino, które rozwesela serce człowieka, oliwę, od której lśni twarz, i chleb, który krzepi serce.”

  Prz 31:6-7:
  „Dajcie mocny napój temu, kto jest bliski śmierci, a wino zgorzkniałym. Niech pije i zapomni o swojej biedzie i dłużej nie pamięta o swojej udręce.”

  Koh 10:19:
  „Gdy uczta trwa w najlepsze, wino pobudza do radości, a pieniądz pozwala na wszystko,”

  Tak więc wino jest alkoholem, ale jego używanie ma być rozsądne, bo nadużywanie jest ewidentnie szkodliwe.

  Fajny cykl Szymon.
  Pozdrawiam,
  Robert

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 characters available

rBfeTt

Please type the text above: