49 thoughts on “Cienie Przyszłości

 1. Ciekawa sprawa z tą sobotą, bo w ogóle to chyba jedno z najczęściej łamanych przykazań przez Chrześcijan. Ale czy to że je łamią oznacza, że nie będą zbawieni… czy że mimo wszystko będą zbawieni dzięki łasce?

  A ponadto na ile ściśle Chrześcijanin powinien obchodzić sobotę? Czy ktoś kto jest lekarzem… policjantem… strażakiem itp… ma w ten dzień nie pracować czy też ma pracować usprawiedliwiając się, że w „szabat wolno dobrze czynić”? A może powinien taki szabat „odrobić”?

 2. film dobry ale bardzo czesto sie spotykam z okresleniem mianem chrystusa jako boga z twoich ust tez to padalo ale ja kompletnie nie rozumiem czemu ludzie tak uwazaja przeciez chrystus jest synem bozym ktoremu bog dal caly sad i przez niego pokazal siebie tak samo jakbym zyl gdzies na wyspie i tworzyl wspaniale statki i caly kunszt pokazalem mojemu synu aby poszedl do innego miasta i pokazal je innym ale gdy beda go pytac skad ma ta wiedze odpowie ze od ojca ——- bo jezeli mianujecie chrystusa boga to do kogo powiedizal bog oto jest moj syn w nim mam swoje upodobanie albo uwielbiam i jeszce uwielbie czy bog rozmawia z bogiem bez sensu
  albo do kogo sie chrystus modil w ogrodzie jak nie do swojego ojca ktory jest jego bogiem i naszym chrystus dla mnie jest synem bozym ktory dostal nie wiem jak to nazwac praw czy nominacje<——– glupie slowo i jest naszym zwierzchnikiem ktory oddal sieibe za nas samych wiec naprawde nie rozumiem dlaczego masa ludzi mysli tak

 3. @AdamJ
  To zależy, jeżeli nie wiedzą o sabacie i nie mieli możliwości się o nim dowiedzieć to zostaną zbawieni dzięki łasce:

  „Bóg wprawdzie puszczał płazem czasy niewiedzy, teraz jednak wzywa wszędzie wszystkich ludzi, aby się upamiętali,” Dz 17:30

  Powinniśmy przestrzegać szabatu w taki sposób jak Jezus go przestrzegał.

  @Maczukabras
  Wiem, że to dziwne. Jednak jest sporo wersetów Pisma które tak tę sprawę przedstawiają. Sam nie wiem jak to możliwe, że Bóg Syn, rozmawia z Bogiem Ojcem i ciągle jest to jeden i ten sam Bóg. To jest mega dziwne jednak gdybym temu chciał zaprzeczyć musiałbym skreślić wiele wersetów z Biblii.
  Mówię o tym dość dużo w Cieniach Przyszłości.
  Dlatego proponuje Tobie obejrzenie odcinków: Czy Jezus jest Bogiem cz. I oraz Czy Jezus jest Bogiem cz. II. Chciałbym zarazem Ciebie poprosić abyśmy kontynuowali ten temat w komentarzach pod tamtymi odcinkami.

 4. Zgadza się, najczęściej łamane, ale trzeba też zauważyć z czego to wynika. Z pewnością można powiedzieć, że również najczęściej wynika z tego, że chrześcijanie o tym po prostu nie wiedzą. Świat zapomniał o tym przykazaniu, które nota bene zaczyna się słowem „pamiętaj”. W każdym razie zadawanie pytania, czy zastanawianie się nad tym, czy będą zbawieni jest niebezpieczeństwem wpadnięcia właśnie w osądzanie, czego absolutnie robić nie powinniśmy. Przecież sędzią jest Bóg jak czytamy u Izajasza: „Bo Pan jest sędzia nasz, Pan zakonodawca nasz; Pan król nasz; on nas zbawi.” Nie wiemy konkretnie kto będzie zbawiony, a kto nie. Bóg zna serce każdego człowieka. Jedynie sam możesz mieć pewność zbawienia w Jezusie Chrystusie i wszyscy ci, którzy Go zaakceptowali i Go naśladują. Ok, naśladują. A czy Jesus pamiętał o dniu szabatu? Oczywiście. Przecież świętował ten dzień i głosił kazania w synagodze. Nie robił jednak tego jak faryzeusze i tego też nas uczy. Nie świętujemy szabatu, bo przez to będziemy zbawieni. Dokładnie w ten sposób postępowali faryzeusze. Świętujemy szabat, ponieważ jest to wynikiem tego, że jesteśmy zbawieni, a nie dlatego, że dzięki temu będziemy zbawieni. To jest wyraźna i bardzo ważna różnica. Kiedy człowiek to zrozumie, nie ma problemu z tym przykazaniem, ani z żadnym innym. Bo powiedzmy, że zabijałeś, albo kradłeś. Zrozumiałeś jednak, że Jezus Chrystus ciebie zbawił, więc będziesz dalej zabijał czy kradł? Bynajmniej! Właśnie o tym Paweł pisał: „Czy więc przez wiarę obalamy Prawo? Żadną miarą! Tylko Prawo właściwie ustawiamy.” A czy nie czytamy, że przykazanie o szabacie jest pośród 9 innych? Więc dlaczego mielibyśmy go nie przestrzegać razem z pozostałymi? Przeczytajcie 5 rozdział 5 księgi Mojżeszowej. Przeczytajcie i zobaczcie, czy tam jest to napisane. Na koniec dodam jeszcze co jest napisane w liście Jakuba: „Ktokolwiek bowiem zachowa cały zakon, a uchybi w jednym, stanie się winnym wszystkiego.” Co z tego wynika? To, że jeżeli nawet pamiętasz o dniu szabatu, a pożądasz nie swojego, albo nie szanujesz swoich rodziców – łamiesz Prawo Boże. A przecież nie chcemy go łamać. Wniosek jest prosty: szabat jest równie ważny co każde inne przykazanie dekalogu, ponieważ to jest komplet, pakiet, całość (o czym Szymon już mówił w odcinku Boża oferta).

 5. Witam! Szymonie powiem krótko o twoim wykładzie.
  Amen. To jest prawda Biblijna.

  PS W dalszym ciągu mam odmienne zdanie w sprawie Wigili.
  Kol 2,16; Rz14 absolutnie nie mówią o Wigilii czy Bożym Narodzeniu.

  Pozdrawiam

 6. Skoro Baranek „godzien jest […] chwały” a Bóg w ST powiedział, że nikomu jej nie odda to albo Bóg jest kłamcą, albo Jezus jest zwodzicielem, albo Chrystus jest Bogiem.
  David Wilkerson pod koniec życia również obchodził szabat i zachęcał do niego inne osoby chociaż nie był adwentystą. Twierdził, że to wielkie błogosławieństwo i dzień cudów.
  O szabacie napisałem podobnie jak Karol tylko, że krócej.
  Odcinek pewnie dzisiaj będę miał przyjemność obejrzeć to się wypowiem na temat.

 7. obejrzalem juz prawie wszystkie twoje filmy i oby twoj zapal sie nie ostudzil ale co ty masz do tego czasu xD za kazdym razem patrzysz ile juz minelo jak ci sie dobrze mowi to mow nawet i 2 godziny ale mam tez do ciebie pytanie o ksiege henocha czy juz ja czytales https://www.seremet.org/bibl051.html bo ja probowalem i naprawde sensownie jest w niech napisane duzo rzeczy nie odbiegajacych od bibli ale moge sie mylic moze ty dasz znac co o niej myslisz

 8. Witam.
  Jak zwykle fajny wykład, dzięki. Taki pastor jak Ty, przydałby się w zborze w Ostródzie.

 9. a co do znamienia na czole i rece tak z ciekawosci moge zasugerowac wam ze bardzo duzy wplyw moze miec islam ogladalem ostatnio film dokumentalny (Homoseksualizm w krainie półksiężyca) gdzie w pierwszych 10 minutach pewna kobieta czyta ze starego meczetu napis na scianie gdzie pisalo ten ktory nie ma znamienia na czole bedzie zabity cos w tym rodzaju tak sie tym przejolem ze zaglebilem sie w tym znalazlem po czasie kanal o czlowiku ktory byl gorliwym islamista i przeszedl na chrzescijanstwo wspominal wielokrotnie ze duzo razy chcieli go zabic i kazdym czasie spodziewa sie smierci ale mowil w jednym ze swoich filmach ze kiedys stosowali to muzulmanie oznaczali na rece kto jest wierzacy a kto nie

  tym czlowiekiem jest Christian Prince
  https://www.youtube.com/watch?v=zCzA926hzoc
  obejrzyj jezeli masz ochote i sam ocen Christian Prince sam mowi o sobie ze byl gorliwym muzułmanem i zna islam od podszewki a stalo sie tak ze przeszedl na ichrzescijanstwo gdzie nie ustanie chca go zabic sam o tym mowil bo wiadomo ze za to u nich jest smierc ponadto pokazuje nam o czym nie mowia muzulmanie jaki koran jest nie bezpieczny bo powinnismy kochac kazdego czlowieka ale islamu jako religi zla nie nawidzic

 10. @Szymon obadaj maila.Przesyłam Ci wykład, który jest odpowiedzią dla adwentystów.Autor twierdzi, że dekalog a prawo ceremonialne to trochę „pomieszana sprawa” Odbierz maila, odpowiedz jest wymierzona prosto w adwentystów.Posłuchaj i ustosunkuj się do tego.Podaje link też tutaj aby ludzie też mogli posłuchać.Myślę, że tzw „uczciwość intelektualna” będzie miała miejsce.Będzie można wysłuchać jeszcze stanowiska drugiej strony,Widzisz, jako człowiek dojrzały uważam, że należy wysłuchać OBU STRON.

  Kościół Ewangelicznych Chrześcijan VS Adwentyści?

  NIE, po prostu będziesz mógł i Twoi goście wysłuchać DWÓCH PUNKTÓW WIDZENIA.

  Podaje dla wszystkich link

  https://www.chlebznieba.pl/assets/files/wyklady/Szymon_Matusiak/Dekalog_1_Prawo_w_swietle_nowego_przymierza.mp3

  No cóż skoro jest jest jakaś teza pora na ANTYTEZĘ …

  Miłego słuchania i chcę poznać Twoje i wasze zdanie.

 11. wysłuchałem tego wykładu. Bardzo ciekawy. Z większością tez się zgadzam oprócz oczywiście tezy jakoby Bóg nie chciałby abyśmy przestrzegali szabatu.
  Niestety autor tego wykładu nie zgłębił kontekstu 2 rozdziały listu do kolosan. Szabat nigdy nie był cieniem na przyszłość, wskazuje on raczej na przeszłość.

  Podejście jakie prezentuje autor tego wyglądu jest standardowym podejściem obecnego protestantyzmu. Głównie z uwagi na tego typu doktryny postanowiłem założyć ten blog wiec argumenty „drugiej strony” są mi dobrze znane.

 12. Witam
  obejrzałem większość z Twoich filmików i nieco mnie zadziwia prawidłowość Twoich wniosków wyciąganych często na karkołomnych tezach… co do podejścia do dogmatów nie doszukałem się większych problemów, jednakże często pojawiającym się tematem jest jak sama nazwa wskazuje – przyszłość: i tu miałbym prośbę: czy mógłbyś przyszłość któą opiszę zaraz TEORETYCZNIE „gdyby” się spełniła wpisać w Biblie i jej znaczenie ?
  tylko w skrócie: w nastęnych 100 latach: katastrofy naturalne stają się już normalnością – apogeum kończy się uderzeniem Wielkiego meteorytu w ocean atlantycki – wywołując zaćmienie słońca i księżyca na 2 lata, korzystając z okazji muzumanie atakuja europe, afryke i australie wprowadzajac tam prawo szarjatu – gdzie nastepuje holokaust chrześciajn – piekło na ziemi ! – po 30 latach – 2/3 ludzi na ziemi już nie żyje – wynikiem wszystkich zdarzeń na ziemi – nastepują 3 dni ciemności – wynik : pozostało 3 md ludzi na ziemi, 1,5 mld bezpłodnych, każdy ma wprowadzony chip podskórny, chrześcijaństwo jako globalna religia przestało istnieć, islam zniszczony, ateizm zniszczony, hinduzim zniszczony – powstała Nowa Religia – mająca za podstawe zasady thelemy… republik już nie ma – isnieją znowu królestwa – które wchłaniają coraz to nowe połacie wyludnionych mijesc na ziemi… …….. Wiem że na czymś co się nie wydarzyło trudno sie pochylić i zastanowić -ale Twoja strona nazywa się cienieprzyszłości więc bardzo prosze o umiejscowienie tych teoretycznych wydarzeń w Biblii ze szczególnym uwzględnieniem objawieniem Jana… jeśli to możliwe…

  Pozdrawiam

 13. zapomniałem dodać, że wyznawanie innej religii niż ta nowa lucyferiańska jest zakazane…

  czekam na odpowiedź i mam prośbe : nie potraktuj mojego opisu przyszłości jak bredni potłuczonego – czekam n długą konstruktywną wypowiedź

  Pozdrawiam

 14. Czekasz na długą konstruktywną odpowiedź a ja mogę tylko powiedzieć, że Objawienie nie mówi o tych wydarzeniach, które opisałeś.
  Nie jestem zwolennikiem dopasowywania Pisma do teorii. Uważam, że powinno to działać odwrotnie. To znaczy Pismo Święte powinno dyktować to w co wierzymy a nie my powinniśmy na siłę próbować dopasować wypowiedzi Biblii do naszego punktu widzenia.
  Głównym „graczem” w dniach ostatecznych będzie Papiestwo oraz Stany Zjednoczone – tak mówi Pismo.

 15. rozumiem, nie drążę dalej…

  jeżeli nie masz nic przeciwko, moje kolejne pytanie brzmi:
  Ks Zachariasza 13:8-9
  „8. I stanie sie w całym kraju – mówi Pan:
  Dwie trzecie zgina i pomra, a tylko trzecia
  czesc pozostanie z nim.
  9. Te trzecia czesc wrzuce w ogien i bede
  ja wytapiał, jak sie wytapia srebro, bede
  ja próbował, jak sie próbuje złoto. Bedzie
  wzywac mojego imienia i wysłucham ja. Ja
  powiem: Moim jest ludem, a ona odpowie:
  Pan jest moim Bogiem.”

  jak rozumiesz te wersety ? czy to co jest opisane już się wydarzyło ? a jeżli tak to co zapowiada to proroctwo – jako, że St Testament jest odbiciem Nowego – wydarzenia w Starym Testamencie symbolicznie odzwierciedlają wydarzenia w przyszłości…

  Co w takim razie z tymi dwoma wersetami ?

  Pozdrawiam

 16. „A jeżeli mu kto rzecze: Cóż to masz za rany na rękach twoich? Tedy rzecze: Temi jestem zraniony w domu tych, którzy mię miłują.
  O mieczu! ocknij się na pasterza mego, i na męża towarzysza mego, mówi Pan zastępów; uderz pasterza, a owce rozproszone będą; ale zaś obrócę rękę moję ku maluczkim.”
  Zach 13:6-7

  Tutaj mowa jest o Jezusie a następnie czytamy:
  „Bo się stanie po tej wszystkiej ziemi, mówi Pan, że dwie części w niej wytracone będą i pomrą, a trzecia zostanie w niej.
  I wwiodę i onę trzecią część do ognia, a wypławię je jako pławią srebro, a doświadczać ich będę, jako doświadczają złota; każdy będzie wzywał imienia mego, a Ja go wysłucham: rzekę: Tyś lud mój, a on rzecze: Tyś Pan Bóg mój.”
  Zach 13:8-9

  Proroctwo to dotyczy czasów po Jezusie. Pewnie ma również zastosowanie do czasu tuż przed powtórnym przyjściem Jezusa (Zach 13:1 „w owym dniu”) jednak głównie mowa jest tutaj o czasach Jezusa gdy to większość ludu bożego odrzuciła Mesjasza a tylko ma garstka (tutaj czytamy, że jedna trzecia) została mu wierna. Wiara tej jednej trzeciej była sprawdzana w ogniu. Byli oni prześladowani tak jak przyjaciele Daniela byli wrzuceni do pieca ognistego. Przez ogień doświadczeń Bóg oczyszcza swój lud.
  Tak się dzieje również teraz gdy jesteśmy kuszeni.

  „Najmilsi! niech wam nie będzie rzeczą dziwną ten ogień, który na was przychodzi ku doświadczeniu waszemu, jakoby co obcego na was przychodziło;
  Ale radujcie się z tego, żeście uczestnikami ucierpienia Chrystusowego, abyście się i w objawienie chwały jego z radością weselili.
  Jeźli was lżą dla imienia Chrystusowego, błogosławieni jesteście, gdyż on Duch chwały a Duch Boży odpoczywa na was, który względem nich bywa bluźniony, ale względem was bywa uwielbiony.”
  1 Piotra 4:14-16

  Nasza wiara jest często poddawana próbom, Pismo przyrównuje te próby do ognia.

  Tak rozumiem te wersety z księgi Zachariasza. Obyśmy tylko w tym ogniu wzywali Jezusa.

 17. Mam pytanie bog wiele razy palal gniewem do izrela ktory nie chcial chodzic jego przykazaniami i wytracal go bo jak czytamy w ksiedzie koheleta „Lepiej jest iść do domu żałoby, niż iść do domu wesela, bo w tamtym jest koniec każdego człowieka, i człowiek żyjący bierze to sobie do serca. (3) Lepszy jest smutek niż śmiech, bo przy smutnym obliczu serce jest dobre. (4) Serce mędrców jest w domu żałoby, a serce głupców w domu wesela. (5) Lepiej jest słuchać karcenia przez mędrca, niż słuchać pochwały ze strony głupców.” i to jest prawdziwa prawda ale jak czytamy bog gdy palal wielkim gniewie to to czytamy i czytamy i czytamy ale gdzie czytamy o 2 wojnie swiatowej gdzie zostalo wymordowanych duzo zydow mysle ze to bylo tez skarcenie izraela chociaz dawno sie to nie dzialo ciezko poznac mentalnosc zydowska w tamtym czasie czy oddawali poklony obraza czy robili cos obrzydliwego czym doprowadzano boga do gniewa a moze ty szymonie masz jakies zdanie na ten temat gdzie to moze byc zawarte w bibli a po za tym kiedy nastepny odcinek xD

 18. Żydów wymordował Hitler a nie Jezus. Hitler był prowadzony przez szatana a nie Jezusa. Zatem nie wierzę, że Bóg stał za tym. Niektóre źródła podają, że Hitler miał silne kontakty z Jezuitami – głównym narzędziem szatana.

  Inna sprawa jest taka, że Jezus mógł ich ochronić. Jednak, jako naród, Żydzi odwrócili się od niego. Dlaczego więc Jezus miał na siłę im pomagać skoro oni nie chcą go znać?

  Bóg przepowiedział, że takie rzeczy będą się dziać gdy oni od Niego odejdą. Czasem rzeczywiście to właśnie Bóg zsyłał na Izraela nieszczęścia jednak częściej występuje inna zależność: prawo Boże jest jak mur, którym Bóg otacza swoich wiernych. Czytamy, że Anioł Pański roztacza obóz wobec tych, którzy się Go boją (Ps 34:8). Zatem gdy jesteśmy z Bogiem, jesteśmy pod ochroną świętych aniołów. Gdy decydujemy się żyć bez Niego jesteśmy pozostawieni sami sobie a więc szatan może robić z nami co mu się podoba.
  Mam wrażenie, że dokładnie to się działo z narodem Izraelskim przez ostatnie 2 tys. lat.

 19. Dawid… idź sobie z tymi bredniami adwentystów gdzie indziej – pani white – to była satanistka – a stawianie jej pism wgl na równi z biblią to bluźnierstwo – poza tym cwaniaczki z filmu piszą o rzekomym wegetarianizmie jako nakazanym przez Boga – WIELKA BZDURA – na początku świata tak było – potem jak wszystko sie pochrzaniło Bóg nakazał jeść WSZYSTKO – wszystko oczyszczam – nie ma nic nieczystego – dzieje apostolskie sie kłaniają…. adwentyści to tak samo biedni ludzie jak świadkowie jehowy czy mormoni…. nota bene te dwie grupy zostały założone przez masonów więc tego…

 20. nie rozumiem cie o jakich adwentystow ci chodzi czlowiek dobrze przedstawia biblie i cytuje a ty przyczepiasz sie do jakis tam adwentystow wstawil w tym filmie jakies osoby na ktore wogole nie zwrocilem uwagi a juz bylo powiedziane ze jak czlowiek cos robi z wiary to go zostaw w spokoju

  nie rozumiem ludzi tez ktorzy przynaleza do jakies jak to nazwac „przynaleznosci” czy to chrzescijansiej czy adwentystow itp czy czlowiek czytajac biblie i podazajacy za slowem bozym nie moze byc czlowiekiem ktory po prostu wierzy w boga widocznie nie bo musi byc a to taki a to prawoslawny smieszne to jest dla mnie
  chrzescijanin to dla mnie czlowiek ktory praktycznie nie ma grzechu i ja przez cale zycie nie spotkalem ani jednego i wiem ze nie spotkam i tez sie nie nazwe chrzescijanem w krytycznej sytulacji moge nazwac sie czlowiekiem ktory wierzy bogu i stara sie byc chrzescijaninem

  a ogladajac ten film i znajac biblie jaki masz problem z tym co on mowi?

  po za tym o czyms innym mialem pisac zapytac sie szymona jak rozumie wersetcaly 20 w apokalipsie
  -czy to jest tak ze beda panowac ludzie razem z chrystusem 1000 lat i wtedy bog jeszcze raz wypusci szatana na sprawdzenie ludzi
  – i czy ja teraz nie sprzeciwiam sie bogu bo prosze o to szymona a przeciez nie powinnienem nim sie wspierac bo z kazdym aspektem powinnienem isc do boga i to bedzie ostatni wpis jaki tutaj zrobie dzikuje i pozdrawiam

 21. Wierzę, że na końcu będzie tak:

  • Przyjdzie Chrystus i przy swoim przyjściu:
   1. zniszczy żyjących bezbożnych
   2. wskrzesi zmarłych zbawionych c) przemieni zbawionych
  • Zbawionych zabierze do „domu Ojca” na 1000 lat. Tam będą mieli prawo sądu i wgląd w księgi życia. Ziemia w tym czasie jest pusta a jest na niej jedynie szatan i jego aniołowie – tak jakby zamknięci – związani, nie ma nikogo kto by ich słuchał.
  • Po 1000 lat:
   1. święte miasto zostanie spuszczone na ziemie
   2. wskrzeszenie potępionych.
   3. Szatan znowu zwiedzie potępionych (wszystkich – nie będzie tutaj drugiej szansy, w tym momencie już jest po sądzie)
   4. i ruszą aby zniszczyć Nowe Jeruzalem.
   5. Bóg spuści na nich ogień i zginą śmiercią wieczną w jeziorze ognia i siarki – to jest druga śmierć.

  Zawsze powinniśmy przychodzić do Boga po interpretację Biblii jednak często On odsyła nas do swojego ludu:) Przykładowo tak było z Pawłem. Jezus spotkał go na drodze do Damaszku i kazał iść do Chrześcijan. Oni go wprowadzili we wszystkie zagadnienia zbawienia z łaski.

  Chrześcijanin jest to osoba która nie żyje w grzechu. To nie znaczy, że nie popełnia błędów. Jeśli chowamy w sercu nieprawość (grzech) to oczywiście nie jesteśmy zbawieni. Jednak inna sprawa jest taka gdy oddajemy Bogu wszystko, gdy nic nie zostawiamy dla siebie a mimo to mamy chwilę słabości, w której „noga nam się powinęła”. Przykra prawda jest taka, że gdy mówimy, że grzechu nie mamy sami siebie zwodzimy (1 Jana 1:8).
  Przykład: Noe, Abraham, Dawid. Oni wszyscy byli prawdziwymi Chrześcijanami a jednak popełnili w swoim życiu błędy. Bóg im to wybaczył i oczyścił ich z ich nieprawości.

  „Bo choć sprawiedliwy siedem razy upadnie, jednak znowu się podniesie; lecz grzesznicy potykają się w nieszczęściu.” Przyp 24:16

 22. @Szymon znalazłem taki ciekawy wykład pt „Jak rozpoznać odstępstwo”.Co prawda wykład jest skierowany głównie przeciwko Świadkom Jehowy, ale o adwentystach też tam jest chociaż nie za dużo, to jednak autor wykładu się trochę o nich otarł.Chciałbym więc abyś tego posłuchał i się do tego ustosunkował?

  https://www.youtube.com/watch?v=rg5uNL8Gj5s

  On się tam was za dużo nie czepia, ale też po was trochę „pojechał” chodzi o Ellen White.

  Posłuchaj więc wykładu i czekam na odpowiedź.

 23. Czy mógłbyś napisać ten zarzut co do, którego miałbym się odnieść?
  Z reguły w internecie są te same co zwykle zarzuty. Kiedyś oglądałem wszystkie te filmy i czytałem tego typu artykuły żeby być pewien co do decyzji, którą podjąłem. Obecnie szkoda mi na to czasu – wszystkie argumenty przeciwników tej wiary okazały się niesłuszne. Napisz proszę co do jakiego zarzutu mam się odnieść a to zrobię.

 24. Ciekawe https://www.mapaswiata.pl/

  Patrzac na to mozna odniesc wrazenie ze kontynenty do siebie pasuja i dla mnie mozliwe jest ze pasowaly i tworzyly jeden wielki kontynent ale gdy mowia ze to trwalo miliardy az mi jest zal ze czlowiek taki glupi jest i nie szuka boga ale w zyciu zdarzaja sie naprawde dziwne sytułacje
  rozmow i co na to nam biblia pisze otoz sluchajac biblie od poczatku trafilem na piekny werset
  Biblia Gdanska
  Ksiega Rodzaju
  (25) A Heberowi urodzili się dwa synowie: imię jednemu Faleg, iż za dni jego rozdzielona jest ziemia; a imię brata jego Jektan.
  (tylko ze ja bardziej przychylam sie ku bibli ks wojka jest w niej napisane tak)
  Heberowi Lepak urodzili się dwaj synowie imie jednego phalek iż we dni jego rozdzielila się ziemia a imie brata jego jektan

  Wydaje mi sie ze jest tutaj mowa ze ziemia doslownie sie rozdzielila a nie zostala podzielona dla ludzi jako miejsce „terytorium” danego meza bo w tych wersetach do okoła czytamy o „podzialach” i powstawaniach miast itp ale kurcze wydaje mi sie ze jezeli by o to chodzilo to by było napisane podzielona

  fajna odpowiedz do czlowieka ktory by ciagnal za jezyk i twierdzil naukowo ze ziemia byla jak pangea i ze to trwalo miliardy lat wtedy mozna odpowiedziec ze biblia mowi na to w ten sposob

  a co dziwnych sytulacjach rozmow jakie sie trafiaja opowiem wam o jednej rozmawialem z pewnym czlowiekiem jakims tam momencie temat spadl na biblie on mowi ze wierzy w boga itp ja mu odpowiadam ze fajnie gadamy sobie i on nagle wyjeżdza z tekstem czy nie widzialem jakie malpy sa podobne do czlowieka ja mu odpowiedzialem no ale w czym rzecz
  i on dalej o tych malpach ze cos musi byc z tymi malpami mozna naprawde duzo nie wiedziec
  bo czlowiek czytajac biblie caly czas uczy sie cos nowego zmienia sie ale gdy rozmawiamy fajnie przez 20 minut i nagle twierdzi ze czlowiek pochodzi z malpy az rece opadaja

 25. Ja tam używam Nowej Biblii Gdańskiej ale wiadomo, że z nią bardzo ostrożnie trzeba no i wypadałoby podkreślać różne niezgodności itp. rzeczy.

 26. ja tez ale chce teraz cala przejzec biblie wojka bo przekonuje mnie to ze byla pisana dawno temu i mam nadzieje ze przez ksiedza ktory sumiennie ja przetlumaczyl

 27. ,, A przypominam wam ,bracia, EWANGELIE ,ktora wam zwiastowalem, ktora tez przyjeliscie I w ktorej TRWACIE , I PRZEZ KTORA Z B A W I E N I JESTESCIE ,
  JESLI !!!!! JA TYLKO ZACHOWUJECIE TAK ,JAK WAM JA !!!!! ZWIASTOWALEM ,
  CHYBA ZE NADAREMNIE UWIERZYLISCIE.
  Najpierw bowiem podalem wam to ,co I ja przejalem ,ze CHRYSTUS UMARL ZA
  GRZECHY NASZE WEDLUG PISM
  I ZE ZOSTAL POGRZEBANY ,I ZE DNIA TRZECIEGO ZOSTAL POGRZEBANY ,I ZE DNIA TRZECIEGO ZOSTAL Z MARTWYCH WZBUDZONY WEDLUG PISM ”
  LIST 1 DO KORYNTIAN 15 ;1-4
  ,, W NIM I WY KTORZY USLYSZELISCIE SLOWO PRAWDY, E W A N G E L I E
  Z B A W I E N I A WASZEGO ,I UWIERZYLISCIE W N I E GO , ZOSTALISCIE
  ZAPIECZETOWANI OBIECANYM DUCHEM SWIETYM ”
  lIST DO EFEZJAN 1;13

 28. Apostol Pawel ,,WYDZIELONY DO ZWISTOWANIA EWNGELI BOZEJ” Rzym 1.1
  ,,A Temu ,ktory ma moc utwierdzic was wedlug Ewangeli M O J E J !!!!!
  I zwiastowania o Jezusie Chrystusie ,wedlug OBJAWIENIA T A J E M N I C Y !!!!!!
  PRZEZ D L U G I E W I E K I MILCZENIEM POKRYTEJ,
  A T E R A Z !!!!!!!!! O B J A W I O N E J I przez pisma prorockie wedlug postanowienia wiecznego Boga obwieszczonej WSZYSTKIM NARODOM , ZEBY JE PRZYWIESC DO
  POSLUSZENSTWA WIARY”Do Rzymian 16.25-26
  ,,Bedzie to w dniu, kiedy wedlug M O J EJ EWANGELII BOG SADZIC BEDZIE
  ukryte sprawy ludzkie przez JEZUSA CHRYSTUSA.”
  DO RZYMIAN 2 ,16
  APOSTOL PAWEL ZOSTAL WYZNACZONY DLA NAS , DLA POGAN . TAK JAK
  MOJZESZA PAN WYZNACZYL DLA NARODU IZRAELSKIEGO I NAKAZAL ZACHOWYWANIE PRAWA KTORE DAL MOJZESZOWI TAK TERAZ MAMY
  CZAS LASKI , KTORA UCZY APOSTOL PAWEL .
  TERAZ LICZY SIE TYLKO NOWE STWORZENIE ,BUDOWANIE CIALA CHRYSTUSOWEGO. TYLKO APOSTOL PAWEL UCZY O CIELE CHRYSTUSA , A O
  TYM NIGDY NIE UCZYL APOSTOL PIOTR.
  Natomiast zwroc uwage jak Piotr mowi o Apostole Pawle 2 List PIOTRA 3 .15-17
  ,,A cierpliwosc Pana naszego uwazajcie za ratunek, JAK U M I L O W A N Y
  BRAT PAWEL W M A D R O S C I .KTORA MU JEST DANA pisal do WAS !!!
  TAK tez mowi we wszystkich listach gdzie o tym sie wypowiada;
  sa w nich pewne rzeczy niezrozumiale ,ktore, podobnie jak I inne pisma, ludzie nierozumiejacy I niezbyt umocnieni PRZEKRECAJA KU SWEJ WLASNEJ ZGUBIE ”
  2 LIST SW PIOTRA 3 ,16-17

 29. ,,A glupich rospraw I rodowodow I sporow I klotni o zakon unikaj ,sa bowiem nieuzyteczne I prozne.” Do Tytusa3;9
  ,,Niechze was nikt nie sadzi z powodu pokarmui napoju albo z powodu SWIETA lub nowiu ksiezyca badz SABATU ”Kolosan2,16
  Nami poganami wczesniej Bog sie nie zajmowal . Pan Jezus przydedl do IZRAELA .
  ,,JESTEM POSLANY TYLKO !!!!! DO OWIEC ZAGINIONYCH Z DOMU I Z R A E LA ”
  EW MATEUSZA15,24
  Nie mozna sobie przypisywac wszystkiego do siebie , Oczywiscie wiemy ,ze CALE
  PISMO JEST POZYTECZNE,,, ale my jako Poganie nie bylismy objeci w tamtym programie Bozym. Administracja Boza sie zmienila ,kiedy narod Zydowski odrzucil swojego Krola ,I odrzucil Ducha Swietego ,kiedy ukamieniowali Szczepana.
  ,,Przeto PAMIETAJCIE O TYM ,ZE WY ,niegdys poganie w ciele nazywanymi nieobrzezanymi przez tych, ktorych nazywaja obrzezanymi na skutek obrzezki dokonanej reka na ciele,BYLISCIE WTYM CZASIE BEZ CHRYSTUSA ,DALECY OD
  SPOLECZNOSCI IZRAELSKIEJ !!!! I O B C Y P R Z Y M I E R Z O M , ZAWIERAJACYM OBIETNICE , NIE MAJACY NADZIEI I B E Z B O G A NA SWIECIE,”
  Efezjan 2 ,11-12.

 30. Obrzezanie nie ma żadnego znaczenia i nieobrzezanie nie ma żadnego znaczenia, ale tylko przestrzeganie przykazań Bożych. 1 Kor 7:19

 31. ,,Bo w Chrystusie Jezusie ani obrzezanie ,ani nieobrzezanie nic nie znaczy, lecz WIARA
  KTORA JEST CZYNNA W MILOSCI.”Galacjan 5.6
  ,,Odlaczyliscie sie od Chrystusa,wy ktorzy w zakonie szukacie usprawiedliwienia ;
  WYPADLISCIE Z LASKI ” Galacjan 5;4

 32. Gdyż nie ci, którzy zakonu słuchają, są sprawiedliwi u Boga, lecz ci, którzy zakon wypełniają, usprawiedliwieni będą. Rzym 2:13

  🙂

 33. ,,Albowiem CALY ZAKON strzeszcza sie w tym jednym slowie ,mianowicie w tym ;
  BEDZIESZ MILOWAL BLIZNIEGO SWEGO ,JAK SIEBIE SAMEGO”
  Galacjan 5;14
  ,,Albowiem ani obrzezanie ,ani nieobrzezanie nic nie znaczy , lecz
  NOWE STWORZENIE ”
  Galacjan 6;15

 34. ,, A obleczcie sie w NOWEGO CZLOWIEKA .ktory jest stworzony wedlug Boga
  w sprawiedliwosci I SWIETOSCI PRAWDY ”
  Efezjan 4;24

 35. ,,Ten ,ktory zstapil, to ten sam, co I wstapil wysoko ponad wszystkie niebiosa,aby napelnic wszystko.
  To On ustanowil jednych apostolami,drugich prorokami,innych ewangelistami
  ,a innych paterzami I nauczycielami.
  ABY !!! PRZYGOTOWAC SWIETYCH DO DZIELA POSLUGIWANIA ,
  DO B U D O W A N I A C I A L A C H R Y ST U S O W E G O
  AZ !!!!!! DOJDZIEMY WSZYSCY DO JEDNOSCI WIARY I P O Z N A N I A
  SYNA BOZEGO, DO MESKIEJ DOSKONALOSCI , I D O R O S N I E M Y
  DO WYMIAROW PELNI CHRYSTUSOWEJ ……
  ABYSMY ,BEDAC SZCZERYMI W MILOSCI ,WZRASTALI POD KAZDYM WZGLEDEM
  W N I E G O ,KTORY JEST GLOWA W CHRYSTUSA ”
  Efezjan 4; 10-15

 36. ,,Wy zas jestescie CIALEM CHRYSTUSOWYM ,a z osobna czlonkami ” ! Kor 12,27
  ,, Teraz raduje sie z cierpien , ktore za was znosze I dopelniam na ciele moim niedostatku udrek Chrystusowych za CIALO JEGO , ktorym jest KOSCIOL.
  TEGO !!!! KOSCIOLA SLUGA ZOSTALEM ZGODNIE Z POSTANOWIENIEM BOGA
  POWZIETYM CO DO MNIE !!!! ZE WZGLEDU NA WAS , ABYM W PELNI
  WYPELNIL SLOWO BOZE
  TAJEMNICE !!!!!!! ZAKRYTA OD WIEKOW I OD POKOLEN A TERAZ !!!!!!
  OBJAWIONA SWIETYM JEGO ”Kolosan 1 ,24-26
  ,, Dlatego JA PAWEL ,jestem wiezniem Chrystusa Jezusa, za was POGAN
  Bo zapewne slyszeliscie o darze ODDZIELONEJ LASKI BOZEJ , ktora mi zostala dana dla waszego dobra
  Ze przez OBJAWIENIE !!!!! zostala mi odslonieta T A J E M N I C A !!!! ,
  jak to powyzej opisalem
  CZYTAJAC !!!! TO !!!! , MOZECIE ZROZUMIEC !!!
  KTORA NIE BYLA ZNANA SYNOM LUDZKIM W DAWNYCH POKOLENIACH
  A TERAZ !!!!!!!! TERAZ !!!!!! ZOSTALA PRZEZ DUCHA !!!!! OBJAWIONA
  JEGO SWIETYM APOSTOLOM I PROROKOM
  MIANOWICIE ,ZE POGANIE SA WSPOLDZIEDZICAMI I CZLONKAMI
  JEDNEGO CIALA I WSPOLUCZESTNIKAMI OBIETNICY W CHRYSTUSIE JEZUSIE
  PRZEZ E W A N G E L I E ”
  Efezjan 3 ,1-6

 37. Witaj Szymonie !
  Lubie Twoja pasje do poznawania Prawdy Bozej . Cenie bardzo Ciebie , bo jestes mlodym czlowiekiem a widac Twoje zaangazowanie , gorliwosc Twoje prawgnienie
  by pelnic wole Boza . Zauwazylam w Twoim komentarzu zdanie ,,ze Pan Jezus kazal
  isc do chrzescijan ” Sprawdz Dzieje Apostolskie 11,26 oraz przeanalizuj Galacjan 1;15-22 . Odpowiedz sobie sam czy Twoj komentarz zgodny jest z tymi wersetami .
  Zycze Ci WIELE BLOGOSLAWIENSTWA OD NASZEGO PANA JEZUSA .

 38. @Zofia
  W kwestii udania się Pawła do wyznawców Jezusa odpowiedziałem pod odcinkiem gdzie zadałaś mi to samo pytanie, mianowicie pod odcinkiem: „Zwierzęta czyste i nieczyste”

  Trochę nie rozumiem przesłania ostatnich wersetów jakie wkleiłaś – to znaczy nie rozumiem jaki mają one związek z poprzednią dyskusją:( wybacz:(

  Ale kontynuująć wspaniałą wymianę myśli Słowa Bożego:)
  Czy więc zakon unieważniamy przez wiarę? Wręcz przeciwnie, zakon utwierdzamy. Rzym 3:31

 39. Wszystko fajnie, ale ten fragment który przytoczyłeś z dziejów apostolskich jest kompletnie wyrwany z kontekstu. Powiedz mi, czy uważasz się za NAWRACAJĄCEGO SIĘ POGANINA? Ja uważam się za NAWRÓCONEGO JUŻ poganina, który przez chrzest ma obrzeżane serce i jest wszczepiony w drzewo oliwne (duchowy Izrael) z korzeniem którym jest Chrystus.
  Tora cały czas nas obowiązuje, ale została lekko zmodyfikowana. W miejsce obrzezania fizycznego, weszła obrzezka serca (chrzest), przez chrzest stałem się jednocześnie kapłanem, świątynią w której mieszka Chrystus, a także ofiarą, którą jako kapłan ciągle składam w ofierze.

  „”(31): Czy wynika stąd, że przez tę ufność unieważniamy Torę? Nigdy w życiu! Przeciwnie, my Torę potwierdzamy. [Przekład Davida H. Sterna NT, Rz 3]””

  Tora, to całe prawo, nie tylko dekalog.
  Dlaczego Piotr apostoł po śmierci Jezusa nie jadł nieczystych pokarmów? Dlaczego po wizji którą dał mu Chrystus, Piotr jeszcze się zastanawiał co ta wizja mogła znaczyć zamiast przyjąć najbardziej logiczne wytłumaczenie? Nawet mu przez myśl nie przeszło, by zacząć jeść świnie czy kraby. Apostołowie też przestrzegali świąt z Prawa Mojżeszowego, o czym świadczy Dz 12;3 20;6 20;16. Jezus też przecież przestrzegał paschy, ostatnia wieczerza była wieczerzą paschalną. Jezus sam mówił że nie przyszedł zakonu znieść (MT 5;17-19) Apostoł Paweł stwierdził: „Nie zawiniłem w niczym ani przeciwko zakonowi żydowskiemu, ani przeciwko świątyni…” (Dzieje 25:8). Czy mógłby tak powiedzieć, gdyby zaniechał obchodzenia tak ważnych dla Żydów świąt?

 40. O którym fragmencie z Dziejów Apostolskich mówisz? Nagrywałem to parę lat temu i nie pamiętam:(

  Ja pod żadnym względem nie odrzucam innych przepisów prawa. Oczywiście oprócz tych, które się wypełniły na krzyżu czyli tych wskazujących na Mesjasza. Tak zwanych „cieni rzeczy przyszłych”. Czyli prawa zdrowotnego (żywieniowego) czy moralnego nie odrzucam. Wręcz przeciwnie! Zobacz moje inne odcinki i przekonaj się, że właśnie tego nauczam. Jednak uważam, że praw potocznie zwanych ceremonialnymi nie musimy przestrzegać, tj. praw, które w swojej istocie miały uczyć lud izraelski o Zbawicielu. My mamy ewangelię, Mesjasz już przyszedł zatem nie ma potrzeby uczenia się o nim w symbolach. Odkupienie w Jezusie jest rzeczywistością dlatego nie ma potrzeby składania baranków ani przestrzegania świąt o nim uczących. O tym właśnie jest 2 rozdział listu do Kolosan.

 41. Dokładniej chodzi mi o jeden werset, Dzieje 15;19
  Zauważ że jest tam mowa o tych spośród pogan którzy się nawracają, nikt nie mówi o tych już od jakiegoś czasu nawróconych. Tak, prawo uległo lekkiej modyfikacji, ale ŻADEN z przepisów prawa nie został z niego odjęty. Technicznie rzecz biorąc powinniśmy także zabijać fałszywych proroków, ale tylko Ci bez winy mają prawo, więc z automatu ten przepis staje się martwy, bowiem nie ma, nie było i nie będzie takich ludzi (poza Jezusem rzecz jasna). Ale on nadal obowiązuje. Dużo praw (np. system ofiarniczy czy obrzezka) ma dziś znaczenie duchowe. Tak jak napisałem, przez chrzest staliśmy się kapłanami, świątynią i ofiarą. Jako kapłani składamy w świątyni ofiarę z samych siebie. Myślę że to właśnie nad tym należy się zastanowić, jak wypełniać konkretne przepisy w sensie duchowym. Jednakże nie można tego zignorować że „zaufam duchowi i nie będę się nad niczym zastanawiał” tak Duch Święty nas prowadzi, ale słowo Boże też jest ważne. Trudno jest przestrzegać zasad np. niejedzenia zwierząt nieczystych w sensie duchowym 😉

 42. Podoba mi się bardzo to co napisałeś w kwestii duchowego przestrzegania przepisów ceremonialnych. Całkowicie się z tym zgadzam:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 characters available

YQAea

Please type the text above: