Propozycje tematów

Lista tematów została czasowo zamknięta.

Propozycje pytań

View Results

Loading ... Loading ...

182 thoughts on “Propozycje tematów

 1. Szymon to tez proroctwo mesjanistyczne ale chyba jeszcze sie nie wypelnilo?Widzenie Izajasza, syna Amosa, dotyczące Judy i Jerozolimy:
  Stanie się na końcu czasów,
  że góra świątyni Pańskiej
  stanie mocno na wierzchu gór
  i wystrzeli ponad pagórki.
  Wszystkie narody do niej popłyną,
  mnogie ludy pójdą i rzekną:
  «Chodźcie, wstąpmy na Górę Pańską
  do świątyni Boga Jakubowego!
  Niech nas nauczy dróg swoich,
  byśmy kroczyli Jego ścieżkami.
  Bo Prawo wyjdzie z Syjonu
  i słowo Pańskie – z Jeruzalem».
  On będzie rozjemcą pomiędzy ludami
  i wyda wyroki dla licznych narodów.
  Wtedy swe miecze przekują na lemiesze,
  a swoje włócznie na sierpy.
  Naród przeciw narodowi nie podniesie miecza,
  nie będą się więcej zaprawiać do wojny.
  Chodźcie, domu Jakuba,
  postępujmy w światłości Pańskiej Iz2:1-5

 2. To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia 2P1:20

 3. Witaj Szymonie,
  bardzo się cieszę, że prowadzisz „cienie przyszłości” i że poruszasz tak wiele istotnych tematów. Mam do Ciebie kilka pytań i jeden temat, któremu mógłbyś poświęcić jeden z odcinków, oczywiście jeśli wyraziłbyś taką chęć.
  Jeśli chodzi o pytania będą one dotyczyć prawa, a mianowicie:
  czy w takich fragmentach jak Kol. 2; 14, Efez. 2; 15 mowa jest o zniesieniu tylko i wyłącznie prawa ceremonialnego, czy również innych praw zapisanych w księgach Mojżeszowych, jak np. praw własności, przepisów regulujących stosunek pana do niewolnika, zwierząt czystych i nieczystych, zasad higieny, pożyczek i ich umarzania. Wiadomo, że pewne przepisy odeszły w niepamięć śmiercią naturalną jak te związane z niewolnictwem, choć dziś inaczej to nazywamy. Dodam jeszcze np. karę śmierci, czy też została ona przybita do krzyża? Wychodzi z tego jeden misz masz, choć zastanawiając się nad tym to w Kolosan dalej czytamy że to były cienie rzeczy przyszłych, a czy było prawo prócz ceremonialnego, które wskazywałoby na Chrystusa, jak te powyższej wymienione. Nasuwa się odpowiedź, że nie, ale jakbyś mógł podzielić się swymi przemyśleniami.
  Drugie pytanie związane jest z Gal. 3; 19 i Rzym. 5; 12-14
  Jakiego one prawa się tyczą? X przykazań, czy innego prawa?
  Nie wiem czy się zmieszczę, ale spróbuję;) Co do tematu ostatnio trafiłem na pewien artykuł w którym była krytykowana nauka Sola Scriptura. (http://pikio.pl/charamsa-przypomina-nam-ze-trwa-wojna/) Postanowiłem więc zastanowić się dlaczego w Kościele Powszechnym, być może tylko w pewnych środowiskach, nie wiem. ale panuje taka niechęć do Biblii, że została ona porównana do przedzierających się do Kościoła nurtów homoseksualnych, jak jest właśnie w artykule (powyżej link). Więc postanowiłem poszukać i znalazłem to: https://www.youtube.com/watch?v=CZNyTYVijSQ
  Mówca nie mówi wyraźnie, ale jeszcze zrozumiale. I teraz, czy Kościół ADS wyznaje naukę Sola Scriptura, skoro obok są książki Ellen White? Może nie do końca się to kłuci ze sobą, ale gdybyś mógł się odnieść i do tego. Krótko już, co sądzisz na temat Sola Scriptura?
  Pozdrawiam

 4. @ Dawid
  Dzięki, że napisałeś:) W sprawie pytań o prawo to dość sporo już udało mi się nagrać. Myślę, że takim odcinkiem kulminacyjnym w tej sprawie jest odcinek o nazwie tytułowej: „Cienie Przyszłości” (bez problemu znajdziesz po prawej stronie na liście odcinków).

  Co do zasady Sola Scriptura to chyba już kiedyś mówiłem ale nie mogę sobie za bardzo przypomnieć przy okazji, którego odcinka to było.
  Oczywiście ta zasada obowiązuje. Trzeba ją jednak rozumieć w sposób Biblijny.
  To znaczy, ja rozumiem zasadę Sola Scriptura w taki sposób, że wszystko co się tyczy wiedzy o Bogu i zbawieniu musi być zgodne z Biblią. Biblia i tylko Biblia jest ostatecznym wyznacznikiem prawdy na tym świecie.
  Wierzę, że jedynie takie rozumienie tej zasady jest biblijne ponieważ sama Biblia mówi o innych źródłach wiedzy o Bogu. Na przykład o przyrodzie, snach, cichym głosie z tyłu głowy czy innych prorokach, których dzieła nie weszły do kanonu Pisma Świętego. Także gdybyśmy uznali, że jedynie Biblia mówi nam coś o Bogu na tym świecie bylibyśmy w błędzie i takie twierdzenie nie byłoby zgodne nawet z Biblią.
  Jednak nie można też popaść w inną skrajność i nie wolno nam zacząć uznawać jakiegokolwiek innego źródła wiedzy o Bogu ponad Biblią bo to właśnie ta księga jest podstawą według, której powinniśmy badać wszystkie inne źródła.

 5. Dzieki Szymonie za te filmysą świetne dużo tłumaczą i pomagają 🙂 tylko czemu nie pojawiają się nowe odcinki ?

 6. Nie będę oceniał człowieka, ale system jak najbardziej tak- a takim systemem jest również ADS bo już sam fakt traktowania pism niejakiej Ellen G White na równi z Biblią jest zwodzeniem takim jak niejaki Katechizm KK. Tylko Biblia to po pierwsze.

  Kwestia Sabatu była skierowana tylko i wyłącznie do Żydów, było to przymierze między Bogiem Jahwe, a narodem wybranym Izraelem. Izraelem, nie poganami! Kiedy przyszedł zapowiedziany Jezus z Nowym Przymierzem także i do pogan i kiedy Nowe Przymierze weszło w życie na Golgocie.. Tylko Szczera Wiara w Jezusa Chrystusa, może nas obmyć z grzechu.
  Jeśli Adwentysta będzie robił to na „sportowo” a wierzy Ewangelii niech czci sobotę, nie zaszkodzi jak i nie pomoże, ale ten co będzie się upierał przy fundamencie ADS czyli Sabatu to również przyznaje otwarcie rację, że księgi pani White są równe z Biblią, co jest oczywistym bluźnierstwem!

  Przypomnę, że3 kościół ADS wyznaczył datę kiedy będzie koniec świata- oczywiście nie było, ot biblijni chrześcijanie..lol..

 7. ggg says:
  June 8, 2016 at 21:51
  […] Kwestia Sabatu była skierowana tylko i wyłącznie do Żydów, było to przymierze między Bogiem Jahwe, a narodem wybranym Izraelem. Izraelem, nie poganami! […]
  W takim razie można by również powiedzieć, że kwestia zakazu kradzieży, cudzołożenia, pożądania, kłamania i mordowania oraz cała reszta skierowana była wyłącznie do Żydów a nie pogan.

 8. J mam wazny temat. Czy wolno zabijac? oczywiscie nie dla przyjemnosci tylko dla samoobrony. jak muzułmanin bedzie mnie chciał zatłoc na smierc, czy mam prawo sie bronic i go zabic. czy nie wolno mi go zabic?

 9. To jest bardzo dobre pytanie. Niestety żeby na nie dobrze odpowiedzieć potrzebuję czasu i wiele modlitwy. Będę modlił się w tej sprawie i studiował Biblię pod tym kątem a potem jeśli Bóg pozwoli nagram odcinek.

 10. Nie wiem czy znasz protokół medrców syjonu? ale tam jest plan 3 wojen swiatowych. # wojna na tle religijnym. czytalem o tym 20 lat temu i nie brałem tego na powaznie. Ale teraz po przybyciu tylu milionów muzułmanów do Europy, wiem ze ten plan jest prawdziwy i w niedługim czasie czeka nas 3 wojna swiatowa, a muzułamienie beda chcieli nas poprostu wybic

 11. Tak, słyszałem o 3 wojnach światowych. Jest to całkiem możliwe. Nie jestem jednak pewien czy to będzie wojna z islamem. 2 poprzednie „biada” z apokalipsy w prawdzie dotyczyły Islamu. Czeka nas teraz trzecie „biada”. Zobaczymy.

 12. ZERUBARIEL

  POWTÓRNE PRZYJŚCIE JEZ-U.S.A. CHRYST-U.S.A.-!
  http://www.ZERUBARIEL.com

  APOKALIPSA 3:12
  Nowe Imię moje, #ZERUBARIEL

  K0CHAM BARDZ0 M0CN0 JEH0WE B0GA
  GDYZ JA ZERUBARIEL JESTEM JEH0WY B0GA
  UK0CHANYM SYNEM KT0RY BYL JEZUSEM A
  TERAZ P0WR0CIL TU NA TE ZIEMIE DRUGI
  RAZ P0D N0WYM IMIENIEM JAK0 ZERUBARIEL
  ABY D0K0NCZYC DZIELA MEG0 0JCA JEH0WY
  B0GA KT0RE R0ZP0CZALEM JAK0 JEZUS
  CHRYSTUS NAZYWANY CIESLA Z NAZARETU
  NAT0MIAST TERAZ JESTEM 0FICEREM
  0PERACYJNYM Z JEDN0STEK SPECJALNYCH
  JEH0WY B0GA P0D N0WYM IMIENIEM JAK0
  ZERUBARIEL KT0RY W IMIENIU JEH0WY B0GA
  BEDZIE SPRAW0WAL WLADZE NAD CALYM
  SWIATEM WRAZ ZE STU CZTERDZIEST0MA
  CZTER0MA TYSIACAMI WSP0LKR0L0W
  PRZE0BRAZAJAC CALA TE KULE ZIEMSKA W
  RAJSKI 0GR0D UTRAC0NY PRZEZ ADAMA I
  EWE GDZIE JUZ NIKT NIE BEDZIE CH0R0WAL
  STARZAL SIE ANI UMIERAL A ZMARLI NA GL0S
  SYNA CZL0WIECZEG0 ZERUBARIELA W IMIENIU
  JEH0WY B0GA P0WSTANA W N0WYCH CIALACH
  D0 ZYCIA WIECZNEG0 TU W RAJSKICH
  WARUNKACH NA TEJ PIEKNEJ 0CZYSZCZ0NEJ
  RAJSKIEJ ZIEMI ABY JUZ NIGDY WIECEJ NIE
  STARZEC SIE NIE CH0R0WAC ANI WIECEJ NIE
  UMIERAC WIELBIAC JEH0WE B0GA CALYM
  SW0IM SERCEM PRZEZ CALA WIECZN0SC
  ZAWSZE BEZ PRZERWY I T0 BEZ K0NCA A
  SAM JEH0WA B0G BEDZIE WSZYSTKIM
  SW0IM STW0RZENI0M ANI0L0M LUDZI0M
  I ZWIERZET0M BARDZ0 ALE T0 BARDZ0
  M0CN0 BL0G0SLAWIL ROZTACZAJAC NAD
  NIMI BARDZ0 0GR0MNA I WYJATK0WA
  0PIEKE ABY SWIETE IMIE JEH0WY B0GA
  BYL0 WIELCE UWIELBI0NE P0NAD
  WSZYSTKIE UWIELBIENIA I WYWYZSZ0NE
  P0NAD WSZYSTKIE WYWYZSZENIA P0 CZAS
  NIEZMIERZ0NY NA ZAWSZE WIECZNIE I T0
  BEZ JAKIEG0K0LWIEK K0NCA GDYZ SAM
  JEH0WA B0G W P0STACI SWEG0
  UK0CHANEG0 SYNA BYLEG0 JEZUSA
  CHRYSTUSA A DZISIEJSZEG0 ZERUBARIELA
  BEDZIE PRZEBYWAL TU NA TEJ 0CZYSZCZ0NEJ
  PIEKNEJ RAJSKIEJ ZIEMI Z R0DZAJEM
  LUDZKIM PRZEZ CALA WIECZN0SC B0 SAM
  JEH0WA B0G W P0STACI ZERUBARIELA
  BEDZIE ZAWSZE Z LUDZMI NA TEJ CZYSTEJ
  PIEKNEJ I SWIETEJ ZIEMI KU ICH WIECZNEMU
  WIELKIEMU WRECZ 0GR0MNEMU SZCZESCIU
  TW0RZAC MILIARD0WE D0SK0NALE BARDZ0
  SZCZESLIWE I SWIETE NIEK0NCZACE SIE
  SP0LECZENSTW0 P0D N0WA NAZWA JAK0
  DZIECI JEH0WY B0GA SCISLE TAJNA AKCJA
  CZAS ZER0 ZACZYNAC ZADYME NA CALY
  SWIAT MY NAME IS ZERUBARIEL I AM AN
  0FFICER IN THE SPECIAL F0RCES
  0PERATING F0R JEH0VAHS G0D

  Zerubariel

  Zerubariel

 13. Kiedyś mówiłeś, że księga Henocha jest niezgodna z biblią. Może chciałbyś nagrać odcinek, jak nie masz jakiś tematów w głowie :D? Ja osobiscie myślę, że może być ona od Boga, jednak Bóg wiedział że będzie propaganda z ziemią kulą i nie wsadził jej do biblii hebrajskiej, aby biblii nie kojarzono z płaską ziemią. To moja teoria 😀

 14. propozycje pytań:
  – czy wykonywanie prawa co do joty jest ważniejsze od intencji? (np święcenie dnia świętego w sobotę a nie w niedzielę? Szczególnie gdy rodzice chcą od Ciebie pomocy w pracy w sobotę, a świętować w niedzielę?)
  – czy za przekroczenie prawa w najmniejszym aspekcie należy się śmierć? (np. gotowanie w święto?)
  – czy przekroczenie prawa z powodu niewiedzy, tradycji lub wykonanych pod działaniem (np w trakcie hipnozy) jest tak samo traktowane?
  – czy jeżeli prawa są zero-jedynkowe (nie ważne z jakiego powodu ale się dopuściłeś grzechu), to gdzie jest miłość i miłosierdzie (przecież nawet by się zbawić poprzez Jezusa trzeba prawa wykonywać co do joty zero-jedynkowo)?
  – czy papież, przywódca kościoła, może zawiązać, rozwiązać lub zmienić prawa?
  – co zrobić, kiedy wykonywanie praw co do joty jest obciążeniem (musisz odrzucić to co lubisz robić w wolnym czasie, bo 1) będzie kusić do nałogów, 2) nie wykorzystujesz wolnego czasu tak jakby Pan chciał). Czy takie codzienne umartwianie się jest sensem życia (i wieczności?). Przecież nie da się wymusić u siebie skruchy, miłości, radości i innych uczuć.. Czy możliwość zbawienia nie została dana wszystkim ludziom?

 15. Czy apokalipsa nam zapowiedziana, a której znaki są już na niebie, może być wykonywana rękami ludźmi? Wiele osób zauważyło powstanie ostatnich huraganów (szczególnie obecny Irma) poprzez działanie haarp, która jest w posiadaniu Domu Rothschildów, który także był głównym sponsorem ponownego powstania państwa Izrael, który jest także wspiera poprzez fundacje przewóz muzułmanów do europy, który aktywnie jest zaangażowany w wykonanie przepowiedni zawartych w Biblii.

 16. A ja mam propozycje na pytanie, którego nie dostrzegłem w ankiecie.

  Jak odróżnić człowieka który głosi fałszywą doktrynę NIEŚWIADOMIE i wierzy w to co głosi i ma czyste serce, od człowieka który zwodzi CELOWO. Oczywiście czasem można to rozpoznać na pierwszy rzut oka, ale nie zawsze.

 17. Panie Karolu „po czynach ich poznacie”. Osoba z czystym sercem (a nie zatwardziałym lub celowo złym) będzie reagować na argumenty i w końcu przejdzie na prawdziwą doktrynę.

 18. @Michał
  Chyba to jedyna możliwość. Niestety często od razu tego nie widać. Co prawda mowa ciała zawsze zdradzi kłamcę ale problem polega na tym, że mało kto z nas umie te subtelne ruchy ciała odczytać – za łatwo można się pomylić. Dlatego jedynie po owocach można ich poznać.

 19. „Czy apokalipsa nam zapowiedziana, a której znaki są już na niebie, może być wykonywana rękami ludzi?”

  Rzeczywiście byłby świetny odcinek z tego tematu.

  To co cię obecnie dzieje wydaje mi się, że nie jest gniewem Bożym. Jeszcze nie. Plagi dopiero zaczną spadać gdy stany zjednoczone wydadzą dekret nakazujący przyjęcie znaku katolicyzmu (tak zwanego znamienia bestii).

  Niestety manipulowanie pogodą na taką skalę to są tylko niepotwierdzone teorie spiskowe ale kto wie, może te ostatnie huragany Katia, Irma, Jose – jak i te z 2010 – Karl, Igor, Julia były „sztucznie” wytworzone? W czasach ostatecznych diabeł będzie miał moc nawet „ogień” spuszczać z nieba na oczach ludzi (symbolicznie? albo dosłownie?) także może i już teraz jego wyznawcy mają narzędzie do manipulowania pogodą na taką skale.

  W internecie jest wiele spekulacji na ten temat – ciężko jednak cokolwiek potwierdzić w tej kwestii dlatego obawiam się, że puki nie dokopiemy się do jakiś twardych dowodów to pozostaniemy cicho.

 20. @Jacek

  Myślę, że na Twoje pytania można już znaleźć odpowiedzi w Cieniach Przyszłości ale trzeba by trochę powertować odcinki. Spróbuje Ci odpowiedzieć tutaj:

  – czy wykonywanie prawa co do joty jest ważniejsze od intencji? (np święcenie dnia świętego w sobotę a nie w niedzielę? Szczególnie gdy rodzice chcą od Ciebie pomocy w pracy w sobotę, a świętować w niedzielę?)

  Intencja jest ważniejsza. Każdy czyn będzie sądzony przez motyw. Pamiętaj jednak, że najlepsze co możesz dać swoim rodzicom to czystą wiarę w Boga i przestrzeganie Jego przykazań. Poinformuj ich o tym, że chcesz zgodnie z przykazaniem świętować prawdziwy dzień odpoczynku i w związku z tym poproś ich o to aby zadania przeznaczone dla ciebie na sobotę dali Ci już w piątek. Wykonaj je wszystkie bardzo skrupulatnie w piątek a zobaczysz, że dasz im do myślenia. Zaczną się zastanawiać dlaczego jest dla Ciebie to tak ważne aby nie pracować w Sobotę i może zbawisz przez to rodziców.

  – czy za przekroczenie prawa w najmniejszym aspekcie należy się śmierć? (np. gotowanie w święto?)

  Tak. Na szczęście nie musimy ponosić tej śmierci – Jezus za każdy najmniejszy grzech zakosztował ZA NAS śmierci.
  Pamiętaj jednak żeby soboty nie przestrzegać jak żydzi. Nie o to chodzi. Przykładowo uczniowie zbierali kłosy zboża w sabat i Jezus nie uważał tego za coś złego. Skup się na tym aby spędzić z Bogiem czas w miłości a nie myśl tyle o skrupulatnym „wypełnianiu” zakonu. Nie o to chodzi – po prostu miejcie fajny czas z Bogiem. Dużo rozmawiajcie.

  – czy przekroczenie prawa z powodu niewiedzy, tradycji lub wykonanych pod działaniem (np w trakcie hipnozy) jest tak samo traktowane?

  Grzech to grzech. Pan Bóg w prawdzie przymyka oko na czasy niewiedzy i jest bardzo łaskawy ale chodzi o to aby nie robić już więcej rzeczy, które zasmucają naszego Stworzyciela i Odkupiciela. Dlatego biblia uczy, że mamy być „trzeźwi”.

  – czy jeżeli prawa są zero-jedynkowe (nie ważne z jakiego powodu ale się dopuściłeś grzechu), to gdzie jest miłość i miłosierdzie (przecież nawet by się zbawić poprzez Jezusa trzeba prawa wykonywać co do joty zero-jedynkowo)?

  Miłosierdzie jest w tym, że gdy noga Ci się potknie to kara (druga śmierć) nie spadnie na Ciebie, Jezus ją poniósł za Ciebie.

 21. @Jacek c.d.

  – czy papież, przywódca kościoła, może zawiązać, rozwiązać lub zmienić prawa?

  Papież to niestety samozwaniec. Jest on przywódcą instytucji Kościoła Katolickiego ale czy jest to uznawane przez niebo? Nikt nie może zmienić prawa BOŻEGO. „Ktokolwiek by tedy rozwiązał jedno z tych przykazań najmniejszych i nauczałby tak ludzi, najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios…” Mat 5:19

  – co zrobić, kiedy wykonywanie praw co do joty jest obciążeniem (musisz odrzucić to co lubisz robić w wolnym czasie, bo 1) będzie kusić do nałogów, 2) nie wykorzystujesz wolnego czasu tak jakby Pan chciał). Czy takie codzienne umartwianie się jest sensem życia (i wieczności?). Przecież nie da się wymusić u siebie skruchy, miłości, radości i innych uczuć.. Czy możliwość zbawienia nie została dana wszystkim ludziom?

  Możliwość zbawienia (od grzechu) została dana wszystkim ludziom. Każdy może dostać nowe serce i pokochać przestrzeganie przykazań tak jak Jezus je przestrzegał. Zdaj się na Niego – On dokona w Tobie przemiany.

  „I kto nie bierze krzyża swego, a idzie za mną, nie jest mnie godzien.” Mat 10:38

  Ale nie chodzi o umartwianie ponieważ:

  „Albowiem Bóg to według upodobania sprawia w was i chcenie i wykonanie.” Fil 2:13

  Musisz pamiętać, że Bóg Cię przyjął. Wierz w ofiarę Jezusa za wszystkie Twoje grzechy i nie przejmuj się. On obiecał, że Cię zmieni i tak będzie.

 22. Czy osoba nawrócona na zasady biblijne może chodzić do kościoła katolickiego by nie było w rodzinie kłótni?

 23. Wiem, że to jest ciężkie, ale tak mówi Słowo Boże:
  10:34 Nie mniemajcie, że przyszedłem, przynieść pokój na ziemię; nie przyszedłem przynieść pokój, ale miecz.
  10:35 Bo przyszedłem poróżnić człowieka z jego ojcem i córkę z jej matką, i synową z jej teściową.
  10:36 Tak to staną się wrogami człowieka domownicy jego.
  10:37 Kto miłuje ojca albo matkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien; i kto miłuje syna albo córkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien.

  Więc bywają przypadki, że będzie niezgoda w rodzinie na tym polu. I jedyne co możesz zrobić to się modlić i tłumaczyć im ze spokojem. Nie będzie lekko. To ci obiecuje Biblia. Ale ci wszyscy, którzy mimo wszystko poszli za Jezusem, wygrali życie.

 24. Cześc!
  Jestem coraz bardziej zdedezorientowany w tym co sie dzieje.Widziałem ten dokument o tym że KK nie może ADS nazywwać sektą,ale są tam podpunkty takie że kościołowi który głosi takie prawdy nie wypada.Piszą o przyjaźni,wzajemnych rozmowach,zrozumieniu.Dzisiejszy przywódcy coraz mniej skupiają się na czasach w których żyjemy,ostatnio na głosnadziei widziałem urywek jakiegoś spotkania pastorów adwentystycznych z racji filmu o Desmondzie Dossie,i do rozmowy zaprosili księdza.Jestem w szoku i sam nie wiem co o tym myśleć.A poza tym coraz bardziej zastanawiam się czy to możliwe żeby jakikolwiek Kościół znał wydarzenia czasów końca od początku do końca?Administrator ze zbawienie.com uważa że nikt tego wiedzieć nie może i wszyscy będziemy zaskoczeni.W wielu kwestiach nie zgadzam się z nim ale to wszystko wygląda niepokojąco.

 25. Uważaj na stronę zbawienie.com – jest ona pełna kłamstw i zwiedzeń. Prawdę mówiąc nie znalazłem na niej jeszcze żadnego artykułu zgodnego z prawdą. Może jest taki ale ja nie znalazłem. Ta strona nie ma nic wspólnego ze zbawieniem a jest dziełem szatana.

  Jeśli chodzi o ten dokument to ja z niego wyciągam jeden wniosek: KrK nie może nazywać ADS sektą a ADS nie ma żadnych ograniczeń. Moim zdaniem jest to bardzo mądry zabieg ze strony ADS ponieważ my nic nie tracimy i możemy głosić to w co wierzymy ale KrK w świetle tego dokumentu bierze na siebie pewne ograniczenia.

  Oczywiście jest tak, że niektórzy z Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego nie mają tak silnego zrozumienia kwestii babilonu i bestii. Za to trzeba ich krytykować i upominać w duchu Chrystusowym. Nie mniej jednak, mimo istnienia takich kąkolu, jest to ciągle kościół prowadzony przez Boga.

 26. Dodam jeszcze od siebie co do strony zbawienie.com, że naprawdę jest to zwodnicza strona i wydaje mi się, że jest to robione z premedytacją. Ten Henryk w jednych artykułach uważa co innego, a w innych co innego. Przez pierwsze miesiące mojego nawrócenia nie ruszałem listów Pawła bo myślałem, że to fałszywy apostoł. Jednak kiedy postanowiłem przeczytać sobie jego dzieła zobaczyłem, że niemal wszystkie cytaty są powyrywane z kontekstu. Rozumiem, że nie uznaje Pawła ale skoro chce głosić „prawdę”, to czemu do tej swojej prawdy używa manipulacji? Ponadto ostatnio czytałem pewien jego artykuł na pewien temat i jeden cytat bardzo mnie zastanowił. Jednak pomyślałem, żeby zobaczyć źródło. Kiedy zobaczyłem przeżyłem zaskoczenie, bo… ten cytat był przekształcony i chodziło zupełnie o co innego. Uważajcie na tą stronę. PS. w jego filmiku na youtube „czy piekło istnieje 1/5” pomiędzy 8-9 minutą wyskakuje na ułamek sekundy wieża ilumminacka z dolara. Teraz zakrył to cytatem bo zrobił to dosyć nieudolnie i niektórzy to zauważyli ale kiedy cytat się zamknie i filmik cofnie o parę sekund, można to zobaczyć. Takie rzeczy dają do myślenia i na prawdę trzeba uważać na tą stronę ( najlepiej omijać szerokim łukiem :D)

 27. Ostatnio na jakimś forum katolickim znalazłem dyskusje o KADS.Pewien pan napisał że gdyby nie setki lat wcześniej wielu mnichów nie przepisywało Biblii to dziś adwentyści nie mieli by czego błędnie interpretować.Jak się do tego odnieść?Pozdrawiam

 28. @Krycha234 Nie tylko katoliccy mnisi przepisywali Biblie ale również na przykład Waldensi.
  Także gdyby mnisi nie przepisywali to Pan Bóg inaczej by zachował Biblie. Problem w tym, że w tamtych czasach nie wolno było pospolitemu człowiekowi nawet czytać Bilbii a co dopiero ją przepisywać także kto inny miałby ją przepisywać jak nie mnisi i ludzie wyjęci spod prawa (jak np. już wcześniej wspomniani Waldensi).

  Może gdyby Katolicyzm nie odszedł od zasad Biblijnych tak bardzo to może Reformacja nie byłaby potrzebna i Biblie czytano by w rodzimych językach codziennie już dużo wcześniej. Jednak KRK niestety zjednał się z diabłem. Nie jest jednak tak, że każdy w tym kościele to wrodzony szatan! Przecież Pan Bóg ma tam bardzo wielu sobie wiernych ludzi. Jako system religijny jednak są przeciwnikami Boga – ale nie chodzi tu o jednostki, wielu z nich trwa w niewiedzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 characters available

Vv19b

Please type the text above: