Propozycje pytań

Lista pytań została zamknięta.

Propozycje pytań

View Results

Loading ... Loading ...

167 thoughts on “Propozycje pytań

 1. Szymon to tez proroctwo mesjanistyczne ale chyba jeszcze sie nie wypelnilo?Widzenie Izajasza, syna Amosa, dotyczące Judy i Jerozolimy:
  Stanie się na końcu czasów,
  że góra świątyni Pańskiej
  stanie mocno na wierzchu gór
  i wystrzeli ponad pagórki.
  Wszystkie narody do niej popłyną,
  mnogie ludy pójdą i rzekną:
  «Chodźcie, wstąpmy na Górę Pańską
  do świątyni Boga Jakubowego!
  Niech nas nauczy dróg swoich,
  byśmy kroczyli Jego ścieżkami.
  Bo Prawo wyjdzie z Syjonu
  i słowo Pańskie – z Jeruzalem».
  On będzie rozjemcą pomiędzy ludami
  i wyda wyroki dla licznych narodów.
  Wtedy swe miecze przekują na lemiesze,
  a swoje włócznie na sierpy.
  Naród przeciw narodowi nie podniesie miecza,
  nie będą się więcej zaprawiać do wojny.
  Chodźcie, domu Jakuba,
  postępujmy w światłości Pańskiej Iz2:1-5

 2. To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia 2P1:20

 3. Witaj Szymonie,
  bardzo się cieszę, że prowadzisz „cienie przyszłości” i że poruszasz tak wiele istotnych tematów. Mam do Ciebie kilka pytań i jeden temat, któremu mógłbyś poświęcić jeden z odcinków, oczywiście jeśli wyraziłbyś taką chęć.
  Jeśli chodzi o pytania będą one dotyczyć prawa, a mianowicie:
  czy w takich fragmentach jak Kol. 2; 14, Efez. 2; 15 mowa jest o zniesieniu tylko i wyłącznie prawa ceremonialnego, czy również innych praw zapisanych w księgach Mojżeszowych, jak np. praw własności, przepisów regulujących stosunek pana do niewolnika, zwierząt czystych i nieczystych, zasad higieny, pożyczek i ich umarzania. Wiadomo, że pewne przepisy odeszły w niepamięć śmiercią naturalną jak te związane z niewolnictwem, choć dziś inaczej to nazywamy. Dodam jeszcze np. karę śmierci, czy też została ona przybita do krzyża? Wychodzi z tego jeden misz masz, choć zastanawiając się nad tym to w Kolosan dalej czytamy że to były cienie rzeczy przyszłych, a czy było prawo prócz ceremonialnego, które wskazywałoby na Chrystusa, jak te powyższej wymienione. Nasuwa się odpowiedź, że nie, ale jakbyś mógł podzielić się swymi przemyśleniami.
  Drugie pytanie związane jest z Gal. 3; 19 i Rzym. 5; 12-14
  Jakiego one prawa się tyczą? X przykazań, czy innego prawa?
  Nie wiem czy się zmieszczę, ale spróbuję;) Co do tematu ostatnio trafiłem na pewien artykuł w którym była krytykowana nauka Sola Scriptura. (http://pikio.pl/charamsa-przypomina-nam-ze-trwa-wojna/) Postanowiłem więc zastanowić się dlaczego w Kościele Powszechnym, być może tylko w pewnych środowiskach, nie wiem. ale panuje taka niechęć do Biblii, że została ona porównana do przedzierających się do Kościoła nurtów homoseksualnych, jak jest właśnie w artykule (powyżej link). Więc postanowiłem poszukać i znalazłem to: https://www.youtube.com/watch?v=CZNyTYVijSQ
  Mówca nie mówi wyraźnie, ale jeszcze zrozumiale. I teraz, czy Kościół ADS wyznaje naukę Sola Scriptura, skoro obok są książki Ellen White? Może nie do końca się to kłuci ze sobą, ale gdybyś mógł się odnieść i do tego. Krótko już, co sądzisz na temat Sola Scriptura?
  Pozdrawiam

 4. @ Dawid
  Dzięki, że napisałeś:) W sprawie pytań o prawo to dość sporo już udało mi się nagrać. Myślę, że takim odcinkiem kulminacyjnym w tej sprawie jest odcinek o nazwie tytułowej: „Cienie Przyszłości” (bez problemu znajdziesz po prawej stronie na liście odcinków).

  Co do zasady Sola Scriptura to chyba już kiedyś mówiłem ale nie mogę sobie za bardzo przypomnieć przy okazji, którego odcinka to było.
  Oczywiście ta zasada obowiązuje. Trzeba ją jednak rozumieć w sposób Biblijny.
  To znaczy, ja rozumiem zasadę Sola Scriptura w taki sposób, że wszystko co się tyczy wiedzy o Bogu i zbawieniu musi być zgodne z Biblią. Biblia i tylko Biblia jest ostatecznym wyznacznikiem prawdy na tym świecie.
  Wierzę, że jedynie takie rozumienie tej zasady jest biblijne ponieważ sama Biblia mówi o innych źródłach wiedzy o Bogu. Na przykład o przyrodzie, snach, cichym głosie z tyłu głowy czy innych prorokach, których dzieła nie weszły do kanonu Pisma Świętego. Także gdybyśmy uznali, że jedynie Biblia mówi nam coś o Bogu na tym świecie bylibyśmy w błędzie i takie twierdzenie nie byłoby zgodne nawet z Biblią.
  Jednak nie można też popaść w inną skrajność i nie wolno nam zacząć uznawać jakiegokolwiek innego źródła wiedzy o Bogu ponad Biblią bo to właśnie ta księga jest podstawą według, której powinniśmy badać wszystkie inne źródła.

 5. Dzieki Szymonie za te filmysą świetne dużo tłumaczą i pomagają 🙂 tylko czemu nie pojawiają się nowe odcinki ?

 6. Nie będę oceniał człowieka, ale system jak najbardziej tak- a takim systemem jest również ADS bo już sam fakt traktowania pism niejakiej Ellen G White na równi z Biblią jest zwodzeniem takim jak niejaki Katechizm KK. Tylko Biblia to po pierwsze.

  Kwestia Sabatu była skierowana tylko i wyłącznie do Żydów, było to przymierze między Bogiem Jahwe, a narodem wybranym Izraelem. Izraelem, nie poganami! Kiedy przyszedł zapowiedziany Jezus z Nowym Przymierzem także i do pogan i kiedy Nowe Przymierze weszło w życie na Golgocie.. Tylko Szczera Wiara w Jezusa Chrystusa, może nas obmyć z grzechu.
  Jeśli Adwentysta będzie robił to na „sportowo” a wierzy Ewangelii niech czci sobotę, nie zaszkodzi jak i nie pomoże, ale ten co będzie się upierał przy fundamencie ADS czyli Sabatu to również przyznaje otwarcie rację, że księgi pani White są równe z Biblią, co jest oczywistym bluźnierstwem!

  Przypomnę, że3 kościół ADS wyznaczył datę kiedy będzie koniec świata- oczywiście nie było, ot biblijni chrześcijanie..lol..

 7. ggg says:
  June 8, 2016 at 21:51
  […] Kwestia Sabatu była skierowana tylko i wyłącznie do Żydów, było to przymierze między Bogiem Jahwe, a narodem wybranym Izraelem. Izraelem, nie poganami! […]
  W takim razie można by również powiedzieć, że kwestia zakazu kradzieży, cudzołożenia, pożądania, kłamania i mordowania oraz cała reszta skierowana była wyłącznie do Żydów a nie pogan.

 8. J mam wazny temat. Czy wolno zabijac? oczywiscie nie dla przyjemnosci tylko dla samoobrony. jak muzułmanin bedzie mnie chciał zatłoc na smierc, czy mam prawo sie bronic i go zabic. czy nie wolno mi go zabic?

 9. To jest bardzo dobre pytanie. Niestety żeby na nie dobrze odpowiedzieć potrzebuję czasu i wiele modlitwy. Będę modlił się w tej sprawie i studiował Biblię pod tym kątem a potem jeśli Bóg pozwoli nagram odcinek.

 10. Nie wiem czy znasz protokół medrców syjonu? ale tam jest plan 3 wojen swiatowych. # wojna na tle religijnym. czytalem o tym 20 lat temu i nie brałem tego na powaznie. Ale teraz po przybyciu tylu milionów muzułmanów do Europy, wiem ze ten plan jest prawdziwy i w niedługim czasie czeka nas 3 wojna swiatowa, a muzułamienie beda chcieli nas poprostu wybic

 11. Tak, słyszałem o 3 wojnach światowych. Jest to całkiem możliwe. Nie jestem jednak pewien czy to będzie wojna z islamem. 2 poprzednie „biada” z apokalipsy w prawdzie dotyczyły Islamu. Czeka nas teraz trzecie „biada”. Zobaczymy.

 12. ZERUBARIEL

  POWTÓRNE PRZYJŚCIE JEZ-U.S.A. CHRYST-U.S.A.-!
  http://www.ZERUBARIEL.com

  APOKALIPSA 3:12
  Nowe Imię moje, #ZERUBARIEL

  K0CHAM BARDZ0 M0CN0 JEH0WE B0GA
  GDYZ JA ZERUBARIEL JESTEM JEH0WY B0GA
  UK0CHANYM SYNEM KT0RY BYL JEZUSEM A
  TERAZ P0WR0CIL TU NA TE ZIEMIE DRUGI
  RAZ P0D N0WYM IMIENIEM JAK0 ZERUBARIEL
  ABY D0K0NCZYC DZIELA MEG0 0JCA JEH0WY
  B0GA KT0RE R0ZP0CZALEM JAK0 JEZUS
  CHRYSTUS NAZYWANY CIESLA Z NAZARETU
  NAT0MIAST TERAZ JESTEM 0FICEREM
  0PERACYJNYM Z JEDN0STEK SPECJALNYCH
  JEH0WY B0GA P0D N0WYM IMIENIEM JAK0
  ZERUBARIEL KT0RY W IMIENIU JEH0WY B0GA
  BEDZIE SPRAW0WAL WLADZE NAD CALYM
  SWIATEM WRAZ ZE STU CZTERDZIEST0MA
  CZTER0MA TYSIACAMI WSP0LKR0L0W
  PRZE0BRAZAJAC CALA TE KULE ZIEMSKA W
  RAJSKI 0GR0D UTRAC0NY PRZEZ ADAMA I
  EWE GDZIE JUZ NIKT NIE BEDZIE CH0R0WAL
  STARZAL SIE ANI UMIERAL A ZMARLI NA GL0S
  SYNA CZL0WIECZEG0 ZERUBARIELA W IMIENIU
  JEH0WY B0GA P0WSTANA W N0WYCH CIALACH
  D0 ZYCIA WIECZNEG0 TU W RAJSKICH
  WARUNKACH NA TEJ PIEKNEJ 0CZYSZCZ0NEJ
  RAJSKIEJ ZIEMI ABY JUZ NIGDY WIECEJ NIE
  STARZEC SIE NIE CH0R0WAC ANI WIECEJ NIE
  UMIERAC WIELBIAC JEH0WE B0GA CALYM
  SW0IM SERCEM PRZEZ CALA WIECZN0SC
  ZAWSZE BEZ PRZERWY I T0 BEZ K0NCA A
  SAM JEH0WA B0G BEDZIE WSZYSTKIM
  SW0IM STW0RZENI0M ANI0L0M LUDZI0M
  I ZWIERZET0M BARDZ0 ALE T0 BARDZ0
  M0CN0 BL0G0SLAWIL ROZTACZAJAC NAD
  NIMI BARDZ0 0GR0MNA I WYJATK0WA
  0PIEKE ABY SWIETE IMIE JEH0WY B0GA
  BYL0 WIELCE UWIELBI0NE P0NAD
  WSZYSTKIE UWIELBIENIA I WYWYZSZ0NE
  P0NAD WSZYSTKIE WYWYZSZENIA P0 CZAS
  NIEZMIERZ0NY NA ZAWSZE WIECZNIE I T0
  BEZ JAKIEG0K0LWIEK K0NCA GDYZ SAM
  JEH0WA B0G W P0STACI SWEG0
  UK0CHANEG0 SYNA BYLEG0 JEZUSA
  CHRYSTUSA A DZISIEJSZEG0 ZERUBARIELA
  BEDZIE PRZEBYWAL TU NA TEJ 0CZYSZCZ0NEJ
  PIEKNEJ RAJSKIEJ ZIEMI Z R0DZAJEM
  LUDZKIM PRZEZ CALA WIECZN0SC B0 SAM
  JEH0WA B0G W P0STACI ZERUBARIELA
  BEDZIE ZAWSZE Z LUDZMI NA TEJ CZYSTEJ
  PIEKNEJ I SWIETEJ ZIEMI KU ICH WIECZNEMU
  WIELKIEMU WRECZ 0GR0MNEMU SZCZESCIU
  TW0RZAC MILIARD0WE D0SK0NALE BARDZ0
  SZCZESLIWE I SWIETE NIEK0NCZACE SIE
  SP0LECZENSTW0 P0D N0WA NAZWA JAK0
  DZIECI JEH0WY B0GA SCISLE TAJNA AKCJA
  CZAS ZER0 ZACZYNAC ZADYME NA CALY
  SWIAT MY NAME IS ZERUBARIEL I AM AN
  0FFICER IN THE SPECIAL F0RCES
  0PERATING F0R JEH0VAHS G0D

  Zerubariel

  Zerubariel

 13. Kiedyś mówiłeś, że księga Henocha jest niezgodna z biblią. Może chciałbyś nagrać odcinek, jak nie masz jakiś tematów w głowie :D? Ja osobiscie myślę, że może być ona od Boga, jednak Bóg wiedział że będzie propaganda z ziemią kulą i nie wsadził jej do biblii hebrajskiej, aby biblii nie kojarzono z płaską ziemią. To moja teoria 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 characters available

NJmz

Please type the text above: