Dar prorokowania w Biblii

Pobierz audio

Omawiamy jeden z darów Ducha Świętego – prorokowanie. Przeglądamy biblijne sposoby na rozpoznanie fałszywych proroków oraz omawiamy Boże sposoby komunikowania się z ludźmi.

64 thoughts on “Dar prorokowania w Biblii

 1. Przykład z rowerem ……..Proszę cię .Rozmawiajmy powaznie.
  Kiedy powstał rower?Za czasów Jezusa?

 2. „Urodziny nie maja nic wspólnego z religią .Nie myl pojęć”

  Jak to nie? Są to święta, które nie są ustanowione w Biblii!

 3. A jakie to ma znaczenie kiedy powstała? Skoro biblia o niej nie wspomina.
  Czyli brniemy dalej w to coś…..

  Proszę

 4. Rzym 14 i Kol 2 właśnie mówi o tych sprawach. Wigilia jest jednym z tematów tych rozdziałów.

 5. Co za różnica kto ustanowił Wigilię?
  Ja osobiście uważam, że nie powinniśmy przestrzegać tego święta ale jeśli ktoś uważa inaczej to nigdy go nie będę z tego powodu osądzał!

 6. Wreszcie mądre słowa:
  Ja osobiście uważam, że nie powinniśmy przestrzegać tego święta

  Zostańmy przy tym. Niech ADS trzyma się z dala od tych świąt:
  Jer 10,2n
  Tak mówi Pan: Drogi pogańskiej nie uczcie się, a zanamion niebieskich nie bójcie się; bo się ich poganie boją. Ustawy zaiste tych narodów są wierutna marność; bo uciąwszy drzewo siekierą w lesie, dzieło rąk rzemieślnika, Srebrem i złotem ozdabia je, gwoździami i młotami utwierdza je, aby się nie ruchało.

 7. Jeszcze w imieniu prawdy.Sprawa czasu powstania wigilii
  W 274, w tym dniu cesarz Aurelian nakazał obchodzenie nowego święta, synkretycznego kultu Sol Invictus.W IV wieku, w okresie gdy chrześcijaństwo zyskało w Rzymie status religii państwowej i zaczęło zdobywać popularność, zamiast święta Sol Invictus Kościół przepisał obchodzenie w tym dniu święta Bożego Narodzenia. Pierwszą zachowaną wzmianką o publicznym celebrowaniu tego święta jest notatka w Chronografie z 354 r., znajdującym się w zbiorach Biblioteki Watykańskiej.
  A teraz data powstania Listów RZ, KOl.
  List do Rzymian [Rz lub Rzym] – List został napisany najprawdopodobniej pod koniec trzeciej podróży misyjnej św. Pawła w Koryncie w latach 57/58 n.e. Adresatem listu była rzymska gmina chrześcijańska.
  List do Kolosan Data: 61 n.e.
  Jak widzisz Rz, Kol nie mogą wspominać o Wigilli, bo jej jeszcze historycznie nie ma.

 8. Rzym i Kol podają nam ogólną zasadę. Nigdy nie twierdziłem, że one mówią konkretnie o wigilii. Mówią o innych świętach ale myślę, że spokojnie możemy tę zasadę przenieść na czasy współczesne.
  Dzięki za tę informacje, na pewno komuś się przydadzą.

 9. Znowu ja z inna zagwozdką. Bóg zna przyszłość.

  Mój tata patrzy na wiarę przez pryzmat kościoła katolickiego, którego nienawidzi. Jest to smutne, bo to na Boga tak patrzy. I za każdym razem kiedy z nim rozmawiam, mówię o Biblii, słyszę jego argument (który chętnie obalę), że skoro Bóg zna przyszłość, to musiał wiedzieć jak nam tu będzie źle i okropnie, a to znaczy, że jest okrutny i się znęca.

  Nie działają argumenty o wolnej woli, wyborze, o tym, że to właśnie Bóg sprawia, że jesteśmy szczęśliwi. Mówię mu, że może Bóg mu jeszcze szykuje coś ciężkiego, bo wychodzę z założenia, że lubi do nas w takich momentach przychodzić(np.Ewangelie; uleczanie ludzi dotkniętych największymi dramatami).

  Jednak sama nie wiem. Czy to kwestia indywidualna każdego człowieka i jego chęci? Czy macie może coś w zanadrzu, co mogę mu przełożyć,by nie patrzył na mnie jak na słabeusza, który sobie wiarę znalazł (choć może właśnie taka ja go w końcu przekonam)?
  Pozdrawiam !

 10. Z tego co mówisz to logiczne argumenty nie działają. Wydaję mi się, że niestety ale będziesz musiała w cierpliwości zdać się na działanie Ducha Świętego przez Ciebie. Kto wie, może po wielu latach Twój tata pozna Jezusa patrząc na Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 characters available

dF9Utn

Please type the text above: