Bluźnierczy róg

Pobierz wideo
Pobierz audio

Przepowiednie z księgi Daniela z rozdziału 7. Znajdujemy tam informacje o losach świata począwszy od czasów Babilońskich do teraz. Sporo uwagi w tym proroctwie jest poświęconej Watykanowi oraz papiestwu.

56 thoughts on “Bluźnierczy róg

 1. Daniel również nie wspomina, że Michał to stworzenie. To Twoja nadinterpretacja.

  Biblia nigdzie nie mówi, że Ojciec i Duch są archaniołami. Biblia mówi, natomiast, że są inni „najprzedniejsi książęta”. Czytaj uważnie co piszę zanim zaczniesz wysuwać oskarżenia.

  Napisałeś: „Udowodnij ,że anioł ,serafin, archanioł nie są stworzeni”
  W sprawie serafinów się nie wypowiadam. Słowo „Anioł” natomiast Biblia odnosi do Boga w paru miejscach: np. Oz 12 3:4

  3 Jeszcze w żywocie za piętę dzierżył brata swego, a mocą swoją mężnie sobie poczynał z Bogiem. 4 Mężnie, mówię, sobie poczynał z Aniołem, a przemógł; płakał i prosił go; w Betelu go znalazł, i tam mówił z nami.

  A teraz Ty udowodnij, że Archanioł jest nazwany stworzeniem w Biblii.

 2. Rzeczywiście trochę zagalopowałem z tym twierdzeniem, że zwrot „jeden z pierwszych książąt” może się odnosić do Ducha Świętego i Boga Ojca.

  Rafał w komentarzu pod odcinkiem „Czy Archanioł Michał to Jezus” umieścił analizę tego wersetu i rzucił nowe światło na Dan 10:13. Oto co napisał:

  „W Dn 10,13 pojawia się słowo ahad ( tłumaczone jako -jeden lub pierwszy) zamiast riszon(pierwszy), aby uniknąć niezręcznego wyrażenia riszon ha riszonim – pierwszy z pierwszych. Zasadniczo w Księdze Daniela stosowane jest słowo ahad(1,21;9,1n;11,1;6,2;7,1) niż riszon( 8,21;10,4.12) w sensie –pierwszy.
  Wyrażenie pierwszy z pierwszych książąt ( nie jeden z pierwszych) jest odpowiednikiem zwrotu książę książąt Dn 8,25 i wskazuje na istotę nadzwyczajną.
  Takie tłumaczenie jest poprawne.”

 3. Witam!
  Kościół Katolicki powstał wczesniej niż inne kościoły.Czy nie jest to argument za tym ,że KK jest Chrystusowy( prawdziwy)

 4. Patrząc w ten sposób trzeba by uznać, że kościół prawosławny również jest tym prawdziwym ponieważ w 1054 roku te dwa się podzieliły.

  Jednak nie w ten sposób powinniśmy rozważać, który kościół jest prawdziwy. Prawdziwy jest ten, który ma prawdę – czyli Jezusa.

  Gdyby do tej pory kościół Katolicki wyznawał te same zasady, które wyznawali apostołowie w 1 wieku naszej ery to byłby to Kościół Chrystusowy. Jednak tak nie jest.

  Gal 1:8
  „Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!”

 5. Myślę że odpowiedź jak się pojawili mieszkańcy nieba jest tu:
  ” Alleluja . Wysławiajcie Boga, bo dobry jest, bo na wieki Jego łaskawość.
  Wysławiajcie Boga nad bogami, bo na wieki Jego łaskawość.
  Wysławiajcie Pana nad pany, bo na wieki Jego łaskawość.
  Tego, który sam wielkie cuda czyni, bo na wieki Jego łaskawość.
  Który w mądrości stworzył niebiosa, bo na wieki Jego łaskawość.
  . Psm 136:1-5 ”
  Bożego Błogosławieństwa!

 6. Masz rację KK jest tym antychrystem , Wielkim Babilonem, matką wszetecznic oraz bluźnierczym rogiem , a wszystkie religie , ktore jej podlegają nazwane są jej corkami i wchodzą w skład Babilonu Wielkiego (Obj 17:1-6,15,18 ; 18:3,7,23,24) .Do kogo innego mogą trafniej pasować te wszystkie wersety?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 characters available

y3io

Please type the text above: